Deutsch »
Česko-německé fórum mládeže »

Kdo jsme?

Tomáš Kochlöffel

Vždycky jsem byl zvědavé dítě a moje touha poznávat nové věci se ani s přibývajícím věkem nezměnila. Říkali mi, že se stanu astronautem, protože jsem neustále chtěl dělat něco jiného. Dnes tomu není jinak, a proto není náhoda, že studuji rekreologii. Co se mi spolu s ostatními podařilo, můžete vidět v jednom z našich příběhů

Sophie Henning

Jako třetí ze čtyř dětí jsem se již brzy naučila, jak je důležité prosadit se, aby zazněl můj hlas, a hájit své zájmy, aby člověk našel své místo ve společnosti. V průběhu času se přesto moje participační strategie proměnily - dnes se aktivně zapojuji ve fóru!

Fabian Frederik Chopin Martin Georg Händel von und zu Kuntz

V Česko-německém fóru mládeže jsem se ocitl spíše náhodou. Nikdy jsem toho ale nelitoval. Je zajímavé vidět, co rozdílného i společného obě země mají. I v oblasti participace! Jo a ze všech zde uvedených jmen mi patří jen 5 z nich.

Štěpán Vizi

Jsem Pražák studující v současnosti v německém Tübingenu. Zajímám se o mezinárodní politiku a moderní historii a občas si v divadle zahraju postavu šéfa sovětské tajné služby. Něco mi říká, že on by s myšlenkou našeho komiksu nesouhlasil, možná je to ale tak dobře.

Tereza Pištorová

Pocházím z Prahy, kde studuju na nejstarší německé univerzitě Česko-německé vztahy. Protože ráda spojuju teorii s praxí, angažuju se na česko-německém poli i ve svém volném čase. Mám ráda preclíky, Apfelschorle, bavorský venkov a nemám ráda dlouhé skypové konference.

Arne Mischer

Pocházím z Horn-Bad Meinbergu, severoněmeckého městečka, z kterého se brzo stane středisko světa se mnou jako králem. Po střední škole jsem jeden rok pracoval a bydlel v horské chatě v Krušných Horách a moje závislost na Česku a malém česko-německém světě dosud nezeslábla.

Jan Chabr - kreslíř

Od mala obklopen světem kultury a umění, rozhodl jsem se pro studium ilustrace a komiksu v Plzni. Komiksy chápu jako skvělý způsob předávání příběhů. Spousta věcí totiž může zůstat skryta a divák se tak stává spolutvůrcem vyprávění. Stejně tak ve svém životním příběhu nechávám dost prostoru pro náhodná, ale často zásadní rozuzlení.

http://janchabr.weebly.com/