Deutsch »
Česko-německé fórum mládeže »

O co jde?

Ahoj a hallo!

Vadí ti, že v tvém městě nebo vesnici není žádné pořádné místo, kde by si se mohl scházet s kamarády, když nechceš sedět doma? Chybí ti skatepark, centrum pro mládež nebo prostě jen obyčejné hřiště, které je jakžtakž udržované? Není ti (ještě) jedno, co se děje v tvém okolí? Chceš se angažovat, ale nevíš jak? Jak to může fungovat? Kde vzít peníze na lepší jídlo ve školní jídelně nebo sportoviště?

Jak můžeš něco změnit ty sám (nejlépe s několika kamarády), ti chceme ukázat v této brožuře. Najdeš v ní dva komiksy, které vypráví příběhy, ve kterých se mladí lidé pro něco nadchnuli a svůj plán dokázali dotáhnout do konce. V prvním příběhu jde o skupinku kluků z Česka, kteří chtěli cvičit pod širým nebem a ne ve fitku; druhý příběh vypráví o komunitní zahradě v Berlíně. V druhé polovině brožury najdeš informace o tom, jak zrealizovat vlastní projekt, např. jaké existují v Česku a Německu organizace, které tě při tom mohou podpořit.

Určitě sis všiml, že stále zmiňujeme Česko a Německo. Podle toho můžeš poznat, že tento komiks vznikl v rámci česko-německého projektu - během osmého funkčního období Česko-německého fóra mládeže. Víc než rok jsme ve svém volném čase sbírali vhodné příběhy, upravovali je do formy komiksu, psali texty, hledali partnery, sponzory, tiskárnu atd. To, že teď držíš tento komiks ve svých rukách, nás moc těší, protože stejně jako v každém projektu jsme i my zažili náročné časy, které vyžadovaly trpělivost a vytrvalost. Ale vidíš: vždy se vyplatí se do něčeho pustit! Zapoj se!

Zábavné a inspirativní čtení ti přejí

Sophie, Tereza, Arne, Tomáš, Fabian a Štěpán